Tabulka velikostí Triola - jak zvolit správnou velikost?

Na českém trhu se stále častěji objevují značky dámského spodního prádla, převážně z Velké Británie, které jsou číslovány jinak než je např. prádlo zn. TRIOLA, Charme a mnoho dalších evropských značek.
Bohužel tento fakt vnáší do výběru té správné velikosti ještě větší nepřehlednost, a proto jsme pro naše zákaznice připravili ukázky rozdílného číslování a měření.

 

Produkty naší společnosti jsou označeny velikostí obvodu, do které se má obvod podprsenky napnout. Příklad najdete na přiloženém obrázku -   model z dílny Triola ve vel. E 75 je v uvolněném stavu na pultě výrazně menší než uváděných 75 cm a je konstruován tak, aby po oblečení daný obvod dokonale obepnul.

Naopak některé zahraniční značky jsou označeny velikostí obvodu v uvolněném stavu „na pultě“ a tento rozměr se tedy ještě značně roztáhne při oblečení. Na přiloženém obrázku vidíte model britské zn. Freya rovněž ve vel. E 75, který má v uvolněném stavu na pultě 75 cm a roztáhne se tedy na delší obvod. Tj. tyto značky doporučují odečíst cca 10 cm (někteří uvádí 5-15cm) od naměřeného obvodu. Tento postup však nelze aplikovat v případě tradičních evropských značek (např. značky Triola nebo Charme).

 

Toto je základní rozdíl v číslování obvodů dámského spodní prádla.

 

Další rozdíl je v číslování košíčků podprsenky:

·         naše číslování košíčků je AA, A, B, C, D, E, F, G, H, I atd. – evropské velikosti košíčků narůstají po 2 cm

·         britské číslování košíčků je AA, A, B, C, D, DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, J, JJ atd. -  velikosti košíčků narůstají po 1 palci =2,54 cm

Př. podprsenka Triola ve vel. E 75 má menší košíček než britská E 75 „zhruba“ o jednu velikost.

Shoduje se pouze košíček vel. D.

 

Na závěr je třeba zdůraznit, že pro výběr té pravé velikosti je důležitých více faktorů, jako jsou např. hloubka prsu (vzdálenost od „kořene“ prsu k bradavce), tvar prsou a jejich „rozložení“ na hrudníku (jsou-li u sebe nebo dále od sebe), šířka hrudníku, vzdálenost prsa k podpažní jamce atd. Veškeré tyto faktory bohužel do žádné velikostní tabulky nelze zapracovat. Proto pracujte s faktem, že Vámi zvolená velikost je orientační a je nezbytné ji dokonale vyzkoušet, ideálně za dohledu proškoleného personálu specializovaných obchodů.

   

Dalším faktorem, který se na padnutí podprsenky podílí výraznou měrou, je zvolený materiál, procento elastického vlákna (čím větší podíl elastického vlákna, tím funkčnější materiál) a dokonce i barva materiálu (obecně platí, že tmavé barvy jsou „pevnější“ než světlé, což je způsobeno barvením materiálu).

 

viz. zdroj: výrobce Triola